Wakacje Łeba – krótki poradnik

Wakacje Łeba – krótki poradnik - Taxi Łeba

niedziela, 12.12.2021

Wakacje Łeba – krótki poradnik

Planujesz wakacje nad polskim morzem? Twój wybór padł na miejscowość Łeba? Będziesz tutaj po raz pierwszy i jeszcze nie wiesz czego się po tym mieście spodziewać? Trafiłeś zatem w dobre miejsce – znajdziesz tu najważniejsze informacje o wakacjach w Łebie.

Łeba w pigułce

Łeba jest jedną z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości. Każdego roku odwiedzają ją tysiące turystów z całego kraju. Skąd się bierze tak duża popularność? Przede wszystkim znakomite położenie na mapie kraju. Następnie liczne atrakcje w pobliżu jak fokarium Łeba czy ruchome wydmy Łeba. W końcu jedne z najpiękniejszych plaż w Polsce port jachtowy i liczne kąpieliska. Dodając do tego zadbany wygląd miasteczka, świetnie rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną, czyni to Łebę świetnym miejscem do wypoczynku.

Dojazd do Łeby

Na wakacje do Łeby można przyjechać samochodem, autobusem lub pociągiem. O ile podróżując własnym autem, dojedziemy prosto pod miejsce noclegowe, o tyle transport publiczny poza sezonem dowiezie nas do Lęborka – miejscowości odległej o 30 km od Łeby. W okresie wakacyjnym niektóre kursy PKP i PKS zostają zmodyfikowane i można dojechać bezpośrednio do Łeby.

Poruszanie się po mieście nie jest skomplikowane, ale nie funkcjonuje tu lokalny transport publiczny. Zamiast tego można skorzystać z licznych wypożyczalni rowerów lub zamówić taxi Łeba, która zawiezie klienta we wskazane miejsce. Jeśli chcesz odwiedzić jakieś atrakcje Łeba, ale zupełnie ich nie znasz, wystarczy poprosić taksówkarza, a na pewno udzieli kilka propozycji. 

Popularne atrakcje w Łebie

Aby ułatwić wam wypoczynek w Łebie, przygotowaliśmy kilka propozycji atrakcji. Warto z nich skorzystać kiedy nie plażujecie. Łeba i jej okolice są naprawdę piękne i można spędzić wiele dni na ich odkrywaniu.

  1. Latarnia morska Stilo – oddalona o około 10 km od Łeby latarnia wysoka na 33 metry.
  2. Ruchome wydmy – znane na całym świecie wydmy ruchome na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.
  3. Fokarium Łeba – a właściwie Sea Park w miejscowości Sarbsk, położonej ok. 10 km na południe od Łeby.
  4. Parki rozrywki – w samej Łebie i jej okolicach działa co najmniej 5 rodzinnych parków rozrywki, oferujących atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Bezpieczeństwo w Łebie

Łeba, podobnie jak inne nadmorskie miejscowości w Polsce zaliczane są do bezpiecznych. Warto jednak pamiętać o tym że w okresie wakacyjnym przybywają tu tysiące osób z całego kraju. Statystycznie wzrasta zatem prawdopodobieństwa pojawienia się sytuacji niebezpiecznych. Aby ograniczać je do minimum w Łebie często można spotkać piesze patrole policji, sprawnie również działa ochrona obiektów rozrywkowych.

Jeśli jeszcze bardziej chcesz podnieść bezpieczeństwo swoje lub swoich bliskich, pamiętaj, że możesz korzystać z usług taxi Łeba. Działamy na rynku od wielu lat, zapewniając najwyższy standard obsługi i konkurencyjne ceny. Jesteśmy elastyczni i dostosowuje się do potrzeb każdego klienta. Gdziekolwiek zechcesz pojechać, pamiętaj, że taxi Łeba właśnie tam cię zawiezie.

Udostępnij:
bądź na bieżąco

Zobacz inne:

22.12.2022
Łeba msze święte w niedziele - Taxi Łeba
Łeba msze święte w niedziele

Nawet spędzając wakacje w Łebie, setki turystów pragnie uczestniczyć w niedzielnych mszach świętych. Przybywając do Łeby po raz pierwszy, mogą nie wiedzieć, gdzie najbliżej nich znajduje się kościół i o…

Czytaj więcej
22.12.2022
Dobre jedzenie Łeba - kebab, pizza, ryba - Taxi Łeba
Dobre jedzenie Łeba - kebab, pizza, ryba

Większości z nas wakacje kojarzą się z wypoczynkiem i dobrym jedzeniem. Przybywając na urlop do Łeby, turyści mogą liczyć nie tylko na wspaniałe widoki, zadbane plaże i czyste morze, ale…

Czytaj więcej
22.12.2022
Place zabaw w Łebie - rozrywka dla dzieci - Taxi Łeba
Place zabaw w Łebie - rozrywka dla dzieci

Mówi się, że to właśnie dzieci są najbardziej wymagającymi klientami. Trudno się z tym nie zgodzić, szczególnie jeśli odwiedzamy restaurację, w której właśnie są lub odpoczywamy w ich towarzystwie na…

Czytaj więcej
22.12.2022
Sklepy całodobowe Łeba - alkohol i jedzenie nocą - Taxi Łeba
Sklepy całodobowe Łeba - alkohol i jedzenie nocą

Jednymi z częściej poszukiwanych miejsc podczas wakacji nad morzem, są oczywiście sklepy całodobowe. Ich bogaty asortyment, obejmujący także duży wybór napojów, przekąsek i gotowego jedzenia, które wystarczy tylko podgrzać, jest…

Czytaj więcej
22.12.2022
Bankomaty i banki w Łebie - Taxi Łeba
Bankomaty i banki w Łebie

Czego nie powinno zabraknąć podczas wakacji? Oczywiście dobrej pogody, humoru, sprawdzonego towarzystwa, smacznego jedzenia i rzecz jasna pieniędzy. Mimo że w coraz większej liczbie miejsc w Łebie można płacić bezgotówkowo…

Czytaj więcej
29.03.2022
Łeba ważne miejsca - Taxi Łeba
Łeba ważne miejsca

Każda miejscowość ma ważne miejsca, które warto poznać i wiedzieć gdzie się znajdują. Łeba nie jest wyjątkiem. Jeżeli to twoje kolejne wakacje w tym mieście, na pewno wiesz, gdzie znaleźć…

Czytaj więcej
Masz pytania?

Zadzwoń do Taxi Łeba

Nasza oferta sprawia, iż tania taksówka w Łebie to nie fikcja! Jako jedyna firma już w momencie zamówienia usługi podajemy cenę transportu, bez żadnych ukrytych kosztów.

792 025 749
kursy@lebataxi.pl
Tel.: 792 025 749
E-mail: kursy@lebataxi.pl
Car - Taxi Łeba