Dojazd do Latarni Morskiej Stilo

Dojazd do Latarni Morskiej Stilo - Taxi Łeba

niedziela, 12.12.2021

Dojazd do Latarni Morskiej Stilo

Wakacje nad Bałtykiem kojarzą się z wieloma rzeczami. Jedna z nich to odwiedziny latarni morskich. Na całym wybrzeżu Bałtyku jest ich aż 15. Jedna z bardziej znanych to latarnia morska Stilo, położona w miejscowości o tej samej nazwie (nazywanej również Osetnik). Latarnia liczy aż 33 metry wysokości i posiada charakterystyczne, 3 kolorowe malowanie. Od dołu latarnię zdobi czarny pas, pośrodku biały pas, a u samej góry pas w kolorze czerwonym. Na tym jednak wyjątkowość tej latarni się nie kończy. Jest to jedna z zaledwie dwóch latarni morskich w Polsce, w całości wykonanych ze stali. Drugą można obejrzeć w Jastarni. Jeśli słyszałeś o latarni Stilo i chcesz ją obejrzeć, taxi Łeba zawiezie Cię na miejsce.

Ile trwa podróż taxi Łeba do latarni Stilo?

Wycieczka na latarnię Stilo nie wymaga długiego planowania. Można ją zrealizować po śniadaniu lub po południu, po obiedzie. Latarnia znajduje się w odległości około 10 km od Łeby i pokonanie tej trasy zajmuje taxi około 15 minut. W szczycie sezonu wakacyjnego warto pamiętać, że kolejki na latarnię mogą być dłuższe niż zwykle, dlatego warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu.

Średni czas pobytu na samej górze latarni to około 10 do 15 minut. Tyle w zupełności wystarcza, aby zachwycać się wspaniałymi widokami roztaczającymi się z balkonu latarni. Kolejnych 10 minut należy zarezerwować sobie na wejście na samą górę latarni morskiej Stilo. Na szczyt prowadzą nas stalowe kręcone schody.

Wędrując nimi, można doświadczyć uczucia zawrotów głowy. Na szczęście schody wyposażone są praktyczną poręcz, a wysokość stopni jest na tyle dobrze obliczona, że nawet starsze osoby nie będą mieć trudności z wejściem na górę.

Z dziećmi na latarnię morską Stilo?

Prowadząc taxi Łeba, bardzo często wozimy do latarni morskiej Stilo rodziny z dziećmi. Nieco zaniepokojeni rodzice w trakcie podróży zadają nam powtarzające się często pytania. Jeśli i wam przychodzą do głowy podobne, poniżej znajdziecie na nie odpowiedzi.

Czy wstęp na latarnię morską Stilo jest płatny?

Tak, wejście do latarni morskiej Stilo koło Łeby wymaga zakupienia biletów. Bilet dla dorosłych kosztuje 8 złotych, natomiast bilet ulgowy 6 złotych.

W jakich godzinach czynna jest latarnia morska Stilo?

Zwiedzanie latarni morskiej Stilo możliwe jest w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia w godzinach od 10 do 18. Nie ma możliwości zwiedzania latarni poza tymi godzinami, ponieważ w tym czasie pracę w niej rozpoczyna latarnik.

Czy dzieci wejdą na samą górę latarni?

Oczywiście, że tak i to znacznie szybciej, niż się Wam wydaje. Dla najmłodszych wspinanie się po krętych schodach to świetna zabawa i raczej żadnemu z nich wędrówka po nich nie sprawi trudności. 

Czy poza latarnią morską jest jeszcze coś ciekawego do zwiedzenia?

Niewielka miejscowość Stilo znana jest głównie z latarni morskiej i to ona jest główną atrakcją. Warto jednak pobyć tu nieco dłużej, gdyż w pobliżu kryją się cudowne, kameralne plaże, znacznie spokojniejsze niż te w dużych miejscowościach turystycznych. Jeśli macie ochotę na całodniową wycieczkę, taxi Łeba może was dowieźć na miejsce przed południem i zabrać po kilku godzinach o umówionej porze lub kiedy po nas zadzwonicie.

Sprawdź także dojazd do fokarium Łeba

Udostępnij:
Kategorie
bądź na bieżąco

Zobacz inne:

22.12.2022
Łeba msze święte w niedziele - Taxi Łeba
Łeba msze święte w niedziele

Nawet spędzając wakacje w Łebie, setki turystów pragnie uczestniczyć w niedzielnych mszach świętych. Przybywając do Łeby po raz pierwszy, mogą nie wiedzieć, gdzie najbliżej nich znajduje się kościół i o…

Czytaj więcej
22.12.2022
Dobre jedzenie Łeba - kebab, pizza, ryba - Taxi Łeba
Dobre jedzenie Łeba - kebab, pizza, ryba

Większości z nas wakacje kojarzą się z wypoczynkiem i dobrym jedzeniem. Przybywając na urlop do Łeby, turyści mogą liczyć nie tylko na wspaniałe widoki, zadbane plaże i czyste morze, ale…

Czytaj więcej
22.12.2022
Place zabaw w Łebie - rozrywka dla dzieci - Taxi Łeba
Place zabaw w Łebie - rozrywka dla dzieci

Mówi się, że to właśnie dzieci są najbardziej wymagającymi klientami. Trudno się z tym nie zgodzić, szczególnie jeśli odwiedzamy restaurację, w której właśnie są lub odpoczywamy w ich towarzystwie na…

Czytaj więcej
22.12.2022
Sklepy całodobowe Łeba - alkohol i jedzenie nocą - Taxi Łeba
Sklepy całodobowe Łeba - alkohol i jedzenie nocą

Jednymi z częściej poszukiwanych miejsc podczas wakacji nad morzem, są oczywiście sklepy całodobowe. Ich bogaty asortyment, obejmujący także duży wybór napojów, przekąsek i gotowego jedzenia, które wystarczy tylko podgrzać, jest…

Czytaj więcej
22.12.2022
Bankomaty i banki w Łebie - Taxi Łeba
Bankomaty i banki w Łebie

Czego nie powinno zabraknąć podczas wakacji? Oczywiście dobrej pogody, humoru, sprawdzonego towarzystwa, smacznego jedzenia i rzecz jasna pieniędzy. Mimo że w coraz większej liczbie miejsc w Łebie można płacić bezgotówkowo…

Czytaj więcej
29.03.2022
Łeba ważne miejsca - Taxi Łeba
Łeba ważne miejsca

Każda miejscowość ma ważne miejsca, które warto poznać i wiedzieć gdzie się znajdują. Łeba nie jest wyjątkiem. Jeżeli to twoje kolejne wakacje w tym mieście, na pewno wiesz, gdzie znaleźć…

Czytaj więcej
Masz pytania?

Zadzwoń do Taxi Łeba

Nasza oferta sprawia, iż tania taksówka w Łebie to nie fikcja! Jako jedyna firma już w momencie zamówienia usługi podajemy cenę transportu, bez żadnych ukrytych kosztów.

792 025 749
kursy@lebataxi.pl
Tel.: 792 025 749
E-mail: kursy@lebataxi.pl
Car - Taxi Łeba